Za i Przeciw: Sala samobójców. Hejter

CKF ZORZA 10.09.2020, godz. 18:00
t1 Wrzesień 2020

ZA i PRZECIW to cykliczny projekt dla kinomanów połączony z rozmową z zaproszonymi krytykami filmowymi, z których jedna osoba jest zdecydowanie ZA filmem, a druga zdecydowanie PRZECIW.
Po projekcji zaproszeni goście wraz z publicznością rozmawiają o filmie.

Pierwsze spotkanie drugiego sezonu to Sala samobójców. Hejter film Jana Komasy.
Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

Zaproszeni goście to:

ZA - Joanna Sławińska dziennikarka, recenzentka filmowa, i reżyserka filmów dokumentalnych. Nominowana do nagrody PISF za prowadzenie audycji radiowej w programie 1 „Magazyn Bardzo Filmowy", prowadząca i autorka między innymi takich audycji jak „Kulturalna Jedynka”, „Twarzą w twarz – po drugiej stronie lustra w przeszłości Spotkanie z Mistrzem, oraz trwający kilka lat autorski cykl „Dosłownie Kultura - wywiady Joanny Sławińskiej”. Realizowała relacje z festiwali filmowych w Cannes i Los Angeles, z ceremonii wręczenia Oscarów w Hollywood i innych wydarzeń filmowych. Od lat publikuje w miesięczniku „Kino”, a także w Legalnej Kulturze, oraz w „Gazecie Prawnej”.

PRZECIW - Artur Zaborski rocznik 1987. Dziennikarz filmowy. Pracował w Onecie i Stopklatce. Stale publikuje w "Zwierciadle", "Pani", "Newsweeku", "Przekroju", "Przeglądzie" i Wirtualnej Polsce. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Rzecznik prasowy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Miłośnik Iranu i Los Angeles.