Take This Waltz z DKF Rewers

CKF ZORZA 19.10.2017 godz.: 18:00 - Bilety tanie, atmosfera wspaniała
t28 Wrzesień 2017

Najbliższe spotkanie z filmem w DKF REWERS to dobre kino kobiece. Tętniący uczuciami obraz miłości, która przychodzi powoli, samoczynnie i nieubłaganie.

Margot, mężatka z pięcioletnim stażem, odczuwa znużenie w związku, który nie dostarcza jej już nowych, ekscytujących wrażeń. Mąż nie pali się do powiększenia rodziny - jest zajęty przygotowaniem swojej pierwszej książki kucharskiej, poświęconej w całości daniom z drobiu. Mimo wzajemnej miłości, o jakiej małżonkowie zapewniają się w co drugiej scenie, Margot doskwiera nuda. Pewnego dnia poznaje atrakcyjnego Daniela i z miejsca się w nim zakochuje.

Film wydaje się ekranizacja kobiecej fantazji erotycznej, bohaterki, która stoi przed wyborem między miłością małżeńską a romantyczną.

W świat kobiecego kina może wprowadzić nas jedynie kobieta czyli nasz gość specjalny, Marlena Gabryszewska. Polonistka, filmoznawca, animator kultury. Wieloletnia programerka kina Iluzjon Filmoteki Narodowej, obecnie managerka kina Elektronik w Warszawie. Współpracowniczka wielu festiwali filmowych m.in. Święto Niemego Kina, Letniej Akademii Filmowej, Camerimage i Sputnik. Koordynatorka projektu ULTIMA THULE. Miłośniczka kina niemego, podróży oraz skandynawskich kryminałów.