System - cyfrowy plakat w ChDK i CKF ZORZA

t29 Listopad 2018

W Chełmskim Domu Kultury zakończyła się realizacja projektu współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pod nazwą: Modernizacja dwóch sal CKF Zorza w Chełmie - zakup systemu cyfrowy plakat. Projekt zakładał zakup i montaż systemu – cyfrowy plakat. Od 2015 roku, dzięki pozyskanej z PISF dotacji, udało nam się uruchomić drugą salę kinową, co miało kluczowe znaczenie dla działalności CKF Zorza. Umożliwiło nie tylko zwiększenie liczby seansów kinowych i pokazanie większej liczby tytułów filmowych, ale także pozwoliło zwiększyć ilość pokazów premierowych. Obecna ilość seansów kinowych oraz liczba wprowadzanych tytułów wymaga szerokich działań marketingowych. Projekt zakupu i instalacji systemu - cyfrowy plakat jest wygodną i ekonomicznie wskazaną alternatywą dla obecnie używanych tradycyjnych form reklamy.

Urządzenia pozwalają na wyświetlanie wielu plakatów oraz repertuaru na jednym monitorze. Cyfrowa wersja plakatu pozwala nanieść dodatkowe informacje dotyczące specyficznie naszego kina np. godziny seansów, specjalnych wydarzeń towarzyszących seansowi (takich jak spotkania z twórcami). Pozwala również dynamicznie wprowadzać zmiany, np. w sytuacji dodatkowych seansów, zmiany godziny itd., bez konieczności przedrukowywania lub drukowania na nowo materiałów promocyjnych. System zarządzany jest za pomocą prostego kreatora playlisty i znacząca usprawnia pracę obsługi kina. Monitory wyposażone są w system montażowy oraz obudowy chroniące przed uszkodzeniem.

W ramach projektu zamontowano 4 Telewizory Digital Signage firmy Toshiba o przekontnej 43 cale – dwa w witrynie CKF ZORZA i dwa w holu ChDK. Każdy posiada oddzielny player z systemem digital signage. Dodatkowe playery zainstalowano również do funkcjonujących już na ścianach ChDK i CKF ZORZA telewizorów. System zakłada zdalne zarządzanie treściami emitowanymi na wszystkich monitorach i pozwala na planowanie kampanii reklamowo-promocyjnej, wyświetlanie zdjęć, prezentację wideo, stron www, pogody.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do śledzenia informacji na wszystkich zainstalowanych monitorach.