Światowe Koncerty - Metallica: Français pour une nuit

Sala widowiskowa ChDK 28.10.2017 godz.: 21:00
t16 Wrzesień 2017

Światowe Koncerty to cykl projekcji wyjątkowych koncertów zarejestrowanych w wyjątkowych miejscach na świecie w wykonaniu światowej sławy zespołów muzycznych. Projekcje odbywają się w Sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury, która posiada doskonałe parametry akustyczne oraz techniczne umożliwiające odbiór zarówno obrazu jak i dźwięku na najwyższym poziomie.

Français Pour Une Nuit – wydawnictwo koncertowe heavymetalowej grupy Metallica, sfilmowane w Nîmes, we Francji 7 lipca 2009.

Metallica, decydując się na nagranie „Français pour une nuit”, postawiła na najlepsze utwory, jakie nagrała w swojej karierze, plus to, co najlepsze z z płyty „Death Magnetic”. Można powiedzieć, że to Metallicowe the best of.
Koncert, cały utopiony w niebieskościach, zaczyna się jeszcze za dnia (świetne ujęcie pokazujące muzyków od tyłu, którzy niczym gladiatorzy z rozbiegu wkraczają na scenę). Całość, trwająca 130 minut, jest pod względem dramaturgii i doboru kompozycji świetnie rozłożona. Ogromne wrażenie robi już samo miejsce, w którym koncert się odbył. Starożytne mury amfiteatru powstałego w I wieku n.e. wyglądają jak wierna kopia rzymskiego Koloseum, tyle że o połowę od niego niższa. Kamera nie traci żadnej okazji, aby nocą pokazać jego panoramę z każdej strony. Scena umieszczona jest centralnie pośrodku amfiteatru a nad nią zawieszono oświetlenie i nagłośnienie.

Całość, podana w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, bez zarzutu, spełni oczekiwania bardzo wymagającego widza. Swoje robi realizacja obrazu cyfrowymi kamerami HD filmującymi zespół nie tylko spod sceny, ale i zza pleców muzyków. Swoje robią świetne światła i efekty pirotechniczne.