Noc Kultury w stylu retro - Jubileusz 5-lecia Kina Zorza

25 sierpnia 2018, godz. 17.00, ul. Strażacka - przy kinie Zorza, wstęp wolny!
t15 Sierpień 2018

25 sierpnia 2018, godz. 17.00, ul. Strażacka - przy kinie Zorza, wstęp wolny!

Dokładnie pięć lat temu w Noc Kultury, nocnym maratonem filmowym zapoczątkowało swoją działalność nowo wyremontowane Kino Zorza. Dlatego mamy niezwykłą przyjemność zaprosić na mały jubileusz z tej okazji. Przygotowaliśmy dla Was program w konwencji "retro". Na sali kinowej prezentowane będą filmy z czasu dwudziestolecia międzywojennego, zobaczymy przemarsz Orkiestry z Kina Corso z sali kinowej na jubileuszową scenę (zamykamy ul. Strażacką) oraz przygotowaliśmy coś słodkiego z tej okazji. Postaramy się o ciekawą oprawę świetlną. Kulminacją jubileuszu będzie najnowsza produkcja Chadeku - retro potańcówka „Pardon, to tu?” - niezwykłe widowisko muzyczne, ze wspaniałą scenografią i kostiumami dopracowanymi w najmniejszym szczególe, ze wspaniałą oprawą świetlną i doskonałą choreografią które zachwyciło Chełmian podczas koncertu Festiwalu Muzyki.

Tym razem zależy nam na tym aby publiczność włączyła się do wspólnej zabawy. W tym celu przed sceną będzie podest dla amatorów tanga, cherlstona, poleczki, walczyka czy foxtrota. Oczywiście nie trzeba być zawodowym tancerzem aby zabłysnąć na parkiecie. Podstawowych kroków nauczą Państwa tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT na czele z instruktorem tańca, wielokrotnym mistrzem polski - Wojciechem Rozwałką, którego również zobaczymy na scenie podczas pokazu tanga argentyńskiego.

„Pardon, to tu?” to widowisko muzyczne, w którym udział bierze ponad 30 osób. Niezapomniane przeboje międzywojenne zagra Orkiestra z Kina Corso złożona z chełmskich muzyków. Soliści stylizowani na największe gwiazdy przedwojennej Warszawy zaśpiewają piosenki Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Fogga. Wszystko to w przezabawnych choreografiach i z kabaretowych zacięciem. Scenografia budowana na tę okazję nie odbiega niczym od wielkomiejskich teatrzyków rewiowo - kabaretowych z okresu międzywojnia.
Program:

godz. 17:00 - Film: Panienka z poste restante 1935r. reż. Michał Waszyński (Kino Zorza)
godz. 19.00 - Przemarsz Orkiestry z kina Zorza na scenę (Kino Zorza - scena na ul. Strażackiej)
godz. 19:30 - Wystąpienie Pani Prezydent Chełma Agaty Fisz i jubileuszowy tort.
Retro potańcówka "Pardon, To Tu?"
godz. 20:00 - Film: Jaśnie pan szofer 1935r. reż. Michał Waszyński (Kino Zorza)

„Pardon, to tu?” to nowa produkcja ChDK, stworzyli ją pracownicy Chełmskiego Domu Kultury (reżyseria, scenariusz, scenografia, projekty graficzne, dekoracje, światło oraz dźwięk), chełmscy muzycy i tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT oraz Estrady Dziecięcej.

Reżyseria: Barbara Szarwiło
Scenariusz: Bartłomiej Kazimierczak
Choreografia: Renata Jakimiuk
Scenografia: Sławoj Czarnota
Projekty graficzne/ multimedia: Przemysław Białasz
Dekoracje: Eliza Kalman
Światło: Grzegorz Skibiński
Dźwięk: Marcin Tywoniuk
Soliści: Karolina Jęczeń, Katarzyna Klimczak, Marta Adamiec, Barbara Szarwiło, Agnieszka Buda, Sławoj Czarnota, Piotr Kierski, Andrzej Bartniczuk, Marcin Skibiński
Orkiestra: Bogdan Depta, Bogdan Łata, Sylwester Sotel, Piotr Kierski, Jarosław Tulikowski, Mariusz Narolski, Bartłomiej Kazimierczak
Prowadzący: Michał Prus
Tancerze: Gabriela Sołowiej, Patrycja Bucior, Aleksandra Kiryk, Agnieszka Kogut, Dawid Marzec, Kacper Gradus

jubileusz kina zorza