Kino Letnie pod gwiazdami - 03.08.2017

Dziedziniec Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Podwalnej
t29 Lipiec 2017

W najbliższy czwartek 03.08.2017 tuż po zmroku, ok. 21:00 startuje kolejna projekcja w Kinie Letnim pod gwiazdami. Jak co roku zapraszamy na dziedziniec Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ulicy Podwalnej.

Tytuł filmu, który będzie prezentowany podajemy w formie opisu a widzowie, którzy wypełnią kupon i odgadną prawidłowo tytuł wezmą udział w losowaniu podwójnej wejściówki na dowolny seans w CKF ZORZA.
Kupony konkursowe będą do dyspozycji widzów przed seansem oraz będą publikowane przez Super Tydzień Chełmski.

Opis do filmu w Kinie Letnim na dzień 03.08.2017:

Zobaczymy amerykański film biograficzny wyprodukowany w 2001 roku. Oparty częściowo na biografii profesora Johna Nasha Jr. – matematyka i noblisty w dziedzinie ekonomii. Film powstał na podstawie książki Sylvii Nasar pod tym samym tytułem.
W roku 1947 cierpiący na schizofrenię John Nash przybywa na Uniwersytet Princeton, aby zacząć podyplomowe studia matematyczne. Myśli o dokonaniu wielkiego odkrycia naukowego, dzięki któremu zyskałby wysoką pozycję i znaczenie w środowisku naukowym. Pewnego wieczoru w pubie, obserwując rywalizację kolegów o względy atrakcyjnej blondynki, Nash wpada na pewien pomysł. W rezultacie powstaje praca na temat teorii gier.
Po kilku latach choroba nasila się. Nash zaczyna zachowywać się w sposób obsesyjny. Lekarze diagnozują u Nasha zaawansowaną schizofrenię paranoidalną. Leki zapobiegające nawrotom choroby otumaniają go, nie potrafi tworzyć, nie potrafi się skupić, nie prowadzi. To prowadzi do odstawienia przez niego leków, co kończy się nawrotem halucynacji. Powoli oswajając się ze społeczeństwem i ignorując halucynacje, Nash zaczyna pracować na uczelni.
W 1994 Nash otrzymuje nominację do Nagrody Nobla za swoją teorię.

Zapraszamy