KINO LETNIE POD GWIAZDAMI

PROGRAM
t7 Lipiec 2016

7 lipca 2016 Efekt motyla
14 lipca 2016 Królowie lata
21 lipca 2016 Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
28 lipca 2016 Faceci od kuchni
4 sierpnia 2016 Babadook
11 sierpnia 2016 Co nas kręci, co nas podnieca
18 sierpnia 2016 Heartbreaker. Licencja na uwodzenie
25 sierpnia 2016 Soul Kitchen

Jak co roku, we wszystkie lipcowe i sierpniowe czwartki zapraszamy na klimatyczny dziedziniec Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ulicy Podwalnej na Kino Letnie Pod Gwiazdami. Startujemy już w najbliższy czwartek, czyli 7 lipca.

7 lipca 2016 - Efekt motyla
Pierwszym filmem, jaki obejrzymy pod rozgwieżdżonym niebem, będzie thriller science fiction Efekt Motyla w reżyserii Erica Bressa i J. Mackye Grubera .
Bohaterem filmu jest Evan Treborn (Ashton Kutcher), który odkrywa sposób na podróżowanie w czasie za pomocą pisanych za młodu dzienników, co więcej – może także zmieniać teraźniejszość, zmieniając przeszłe wydarzenia. Po kilku próbach zdaje sobie sprawę, że nawet gdy jego intencje są dobre, nie zawsze efekty tych zmian pokrywają się z przewidywaniami. Tytuł nawiązuje do teorii nazwanej efektem motyla, anegdotycznej ilustracji wpływu jaki, pozornie nieistotne działania, mogą mieć na pojawienie się znaczących zjawisk .

14 lipca 2016 - Królowie lata
Joe, Patrick i Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan... Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.

21 lipca 2016 - Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Skazany w procesie o zniesławienie dziennikarz śledczy podejmuje się niezwykłego zlecenia. Na prośbę właściciela koncernu przemysłowego bada tajemniczą sprawę kryminalną sprzed lat. Wraz z pomagającą mu młodą hackerką Lisbeth zagłębia się w mroczną i krwawą historię rodziny. Kolejne elementy łączą się w całość i przybliżają do rozwiązania śmiertelnej układanki. W trakcie śledztwa między dziennikarzem i dziewczyną rodzi się niebezpieczna fascynacja.

28 lipca 2016 - Faceci od kuchni
Alexandre Lagarde (Jean Reno), uznany w całym Paryżu mistrz kuchni, cierpi na brak kulinarnej weny. Choć prowadzona przez niego restauracja jest niczym Luwr wśród muzeów, a goście z wielotygodniowym wyprzedzeniem muszą oczekiwać na stolik, Alexandre wpada w nie lada tarapaty. Nowy właściciel restauracji planuje zastąpić dotychczasowe menu rewolucyjną, znacznie tańszą kuchnią molekularną. Na miejsce Alexandra czyha niejeden młody kucharz, a on sam stoi przed bardzo trudnym wyborem. Albo dostosuje się do nowych zasad, albo zawalczy o to, co najbardziej kocha. Na szczęście na jego drodze stanie niesforny, ale bardzo zdolny Jacky Bonnot – człowiek, który potrafi ugotować wszystko.

4 sierpnia 2016 - Babadook
"Babadook" to jeden z najoryginalniejszych i najciekawszych horrorów ostatnich lat nawiązujący formalnie do takich arcydzieł gatunku jak: "Wstręt", "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego czy niedawne "Musimy porozmawiać o Kevinie". Matkę i jej sześcioletniego synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy dziwne zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów? Duszną, gęstą, schizofreniczną atmosferę filmu pogłębiają dodatkowo mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów jak "Jesteś Bogiem" czy "Sala samobójców".

11 sierpnia 2016 - Co nas kręci, co nas podnieca
Po sukcesach ostatnich filmów, których akcja osadzona była w Europie, Woody Allen nieoczekiwanie z obrazem „Co nas kręci, co nas podnieca” powraca na ukochany Manhattan. W Cannes nowa produkcja Allena została przyjęta entuzjastycznie – publiczność nagrodziła film owacją na stojąco, w Polsce film uzyskał drugi najlepszy wynik frekwencji w historii filmów reżysera. Fabuła jak zawsze porusza tematykę relacji uczuciowych, które dla Allena są niewyczerpanym źródłemm komediowych inspiracji. Boris (Larry David), mężczyzna w sile wieku, radykalnie zmienia styl życia pod wpływem uczucia do zaledwie 20 -letniej Melodie (Evan Rachel Wood), co nie pozostaje bez wpływu na jego najbliższe otoczenie i staje się powodem wielu zabawnych perypetii.