Hołodomor Wielki Głód Na Ukrainie

CKF ZORZA 21.12.2017 godz.: 18:00 - Bilety tanie, atmosfera wspaniała
t6 Grudzień 2017

Zapraszamy na pokaz specjalny superprodukcji HOŁODOMOR Gorzkie żniwa. Hołodomor jest dla współczesnej Ukrainy tym, czym byłyby dla Polaków połączone zbrodnie katyńska i oświęcimska. Jest wielką tragedią, a możliwość mówienia o nim - symbolem wolności Ukrainy bo dopóki istniał Związek Radziecki problem Wielkiego Głodu w ogóle nie był poruszany na Zachodzie.
Dziś liczbę ofiar głodu wywołanego przez Stalina szacuje się na 10 milionów ludzi. Dokumenty - niepełne, nierzetelne i bardzo często fałszowane - pozwoliły doliczyć się 3,89 mln zagłodzonych na śmierć mieszkańców Ukrainy (w tym także kilkudziesięciu tysięcy Polaków).
HOŁODOMOR Gorzkie żniwa, ze ścieżką dźwiękową Benjamina Wallfisch'a autora muzyki do filmu „Blade Runner 2049”, został nakręcony z rozmachem przez doświadczonego reżysera George'a Mendeluka, zdjęcia do filmu były kręcone w Kijowie, Iver i parku narodowym New Forest (Angli) oraz w Rumunii. W obsadzie zobaczymy Maxa Ironsa („Biała królowa”), Samanthę Barks („Nędznicy”) i Barrego Peppera („Szeregowiec Ryan”)
HOŁODOMOR – film o miłości, honorze, buncie i sile przetrwania w czasie katastrofy na specjalnym seansie DKF Rewers 21 grudnia o godz. 18:00. Po filmie jak zawsze dyskusja z zaproszonym gościem.

Bilety tanie, atmosfera wspaniała.