DKF Rewers - Zwierzęta, reż. Greg Zgliński, gość: Greg Zgliński

CKF ZORZA, 31.01.2019, godz. 18:00
t15 Styczeń 2019

Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach spokojnej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek – potrącenie owcy – rozpoczynający spiralę zagadek i niedorzeczności.

Gościem specjalnym będzie reżyser i autor scenariusza do filmu Greg Zgliński.
W latach 1978–1992 mieszkał w Szwajcarii. W 1992 wrócił do Polski. Studiował w Australii i Szwajcarii. W 1996 uzyskał absolutorium pod opieką artystyczną Krzysztofa Kieślowskiego na Wydziale Reżyserii Filmowej w PWSFTViT w Łodzi Od 1996 kieruje firmą produkcyjną „Far Beyond Film”.

Jest laureatem licznych nagród, w tym m.in. CinemAvvenire Award dla najlepszego debiutu oraz Signis-Prize na 61. Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2004 za film Tout un hiver sans feu (Cała zima bez ognia) oraz Nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki Szwajcarii za film Przed zmierzchem (1997).

Znany z doskonałego Wymyku Greg Zglinski serwuje widzom schizofreniczną jazdę bez trzymanki utrzymaną w stylu filmów Davida Lyncha i Romana Polańskiego. Zwierzęta to polsko-austriacko-szwajcarska koprodukcja czerpiąca z bogatego skarbca puzzle films, czyli filmowych zagadek, które za pomocą ciekawych rozwiązań zmuszają widza do nieustannego aktualizowania wiedzy o bohaterach i zamieszkiwanym przez nich świecie.