DKF Rewers zaprasza na wieczór kina białoruskiego

CKF Zorza, 14 maja, godz. 18.00
t6 Maj 2015

W czwartek, 14 maja o godz. 18.00 zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego Rewers w Chełmie na spotkanie z Bulbamovie - niezależnym kinem białoruskim. Miłośnicy dobrego kina z pewnością zachwycą się filmami młodych, białoruskich twórców prezentujących się na dorocznym Warszawskim Festiwalu Kina Białoruskiego.
Gość specjalny – Piotr Dudanowicz
Zapraszamy. Bilety tanie, atmosfera wspaniała.

Laureaci IV Warszawskiego Festiwalu Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 2014 w Chełmie !

Złota Bulba 2014
STRÓŻ reż. Wiktar Krasouski

Cieć, który ma za sobą kryminalną przeszłość i beznadziejną przyszłością wypija dużą dawkę alkoholu z lekami, aby umrzeć. W przedśmiertnym zapisie „sprzedaje” wszystkich swoich starych przyjaciół. Jednak rano zdarza się coś czego nie przewidział.
(białoruski film fabularny, czas 30 min.)

Srebrna Bulba 2014
BABA, WANIA I KOZA reż. Daria Jurkiewicz

Baba Serafina martwi się o los swojego syna Wani, który nadużywa alkoholu. Jednocześnie postanawia rozpocząć wojnę ze swoją sąsiadką Glafirą, która pędzi bimber we wsi.

(białoruski film fabularny, czas 15 min.)

Brązowa Bulba 2014
REKONSTRUKCJA BEZSENNOŚCI reż. Nela Wasileuskaja

Dziewczyna, której każdej nocy śni się ten sam sen w którym widzi swoją matkę, przebudza się i już nie może ponownie zasnąć. Wspomina w pamięci momenty kiedy były sobie bardzo bliskimi osobami.

(białoruski film fabularny, czas 11 min.)

Piotr Dudanowicz – miłośnik języka białoruskiego, znawca kultury białoruskiej, propagator niezależnej białoruskiej sceny muzycznej, sympatyk słowiańskich kultur, podróżnik, uczestniczył w produkcji filmów dokumentalnych Mirosława Dembińskiego o sytuacji na Białorusi - Lekcje Białoruskiego i Muzyczna Partyzantka.