DKF Rewers - Plac zabaw, gość specjalny reż. Bartosz M. Kowalski

CKF ZORZA 8.12.2016 godz.: 18:00 - Bilety tanie, atmosfera wspaniała.
t23 Listopad 2016

„Plac zabaw” opowiada dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Nagrodzony w konkursie SCRIPT PRO scenariusz został zainspirowany prawdziwą historią. Na ekranie zobaczymy trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę i Przemka Balińskiego. Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Każdy dotychczasowy seans „Placu zabaw”, debiutu fabularnego Bartosza M. Kowalskiego, wzbudza kontrowersje. Tak było podczas światowej premiery na Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Podobnie reagowała publiczność na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Film prowokuje do dyskusji, dzieli widzów krytyków i… zbiera kolejne nagrody.

Na Festiwalu Filmowym w Gdyni film zdobył nagrodę dla najlepszego debiut festiwalu oraz „Don Kichot" Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, współscenarzystą i montażystą filmu - Bartoszem M. Kowalskim.
Nasz gość specjalny to absolwent Szkoły Filmowej EICAR w Paryżu oraz USC w Los Angeles, autor filmów dokumentalnych Moja wola i Niepowstrzymani. Plac zabaw jest jego debiutem w gatunku filmu fabularnego. Po projekcji opowie nam jak się robi filmy, które wzbudzają tak skrajne emocje.

Film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.