DKF Rewers - Okna, okna, reż. W. Solarz

CKF ZORZA, 13.12.2018, godz. 18:00
t4 Grudzień 2018

Wojtek spędza całe dnie, przesiadując na leśnej ambonie i tropiąc wraz z leśniczymi głusze plądrujące okoliczne wioski i miasteczka głuszce. Pewnego wieczoru wraca polami z pracy i natyka się na dziwne zjawisko. W oddali porusza się dom. A właściwie jedno zapalone okno. Kiedy wraca następnego dnia, sytuacja się powtarza. Z dnia na dzień okien ukazuje się coraz więcej. Zaintrygowany Wojtek próbuje rozwikłać poetycko-abstrakcyjną zagadkę.

Goście specjalni to:

Leszek Lichota - urodził się w Wałbrzychu 17.08.1977 roku. W roku 2002 ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Od razu po studiach trafił do Teatru Polskiego w Poznaniu a tam zagrał dwie główne role w spektaklu reżyserowanego przez Piotra Kruszczyńskiego „Płatonow” i w „Terroryzmie” Pawła Łysaka. 2002 to wyróżnienie za rolę w "A wódki nie starczy" w reż. Tomasza Grochoczyńskiego i Cezarego Morawskiego, "Śnie nocy letniej" Williama Shakespeare'a w reż. Jana Englerta i "Love" w reż. Andrzeja Strzeleckiego na XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Brał udział produkcjach filmowych w takich jak „Przedwiośnie” , „Quo Vadis” oraz w teatrze TV „Edward II” w reżyserii Macieja Prusa. Podczas 29. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", 14 - 18 września 2010 nagroda za najlepszy debiut aktorski (rola męska) za rolę w filmie Lincz w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Obecnie nadal można go oglądać w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Wojciech Solarz - to aktor, reżyser, scenarzysta i człowiek kilku jeszcze zawodów. Jego kino znam od czasów, gdy realizował swoje krótkie, pełne niestandardowego humoru, filmy. Jest absolwentem Akademii Teatralnej z Warszawy (2002). 24 lutego 2001 r. miał miejsce jego debiut teatralny na scenie stołecznego Teatr Ochoty (tytułowa rola w Hamlecie, Shakespeare’a). W latach 2003–2004 był aktorem Teatru Ateneum w Warszawie, a od 1 września 2004 gra na deskach Teatru Narodowego.

Zapraszamy - bilety tanie, atmosfera wspaniała