DKF Rewers poleca: Kłamstewko

g

O filmie: 

DKF REWERS poleca to projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych, które tonąc w morzu komercyjnych tytułów filmowych nie mają szans wejść do szerokiego repertuaru CKF ZORZA, a warto je pokazać. W tym cyklu zaprezentujemy festiwalowe odkrycia fabularne, ciekawe i nagradzane filmy dokumentalne lub krótkometrażowe.

KOMEDIA NA PODSTAWIE... PRAWDZIWEGO KŁAMSTWA!

„Kłamstewko” to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego „Między słowami” Sofii Coppoli.

W rolach głównych: laureatka Złotego Globu Awkwafina, wschodząca gwiazda Hollywood i niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła nominacje m.in. do Film Independent Spirit Awards i Satellite Awards.

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

2 głosów

Reżyseria: 

Scenariusz: 

Data premiery: 

07.02.2020