Seans z Gwiazdą - Marcin Dorociński

CKF ZORZA, 18.12.2018, godz. 18:00
t9 Grudzień 2018

Gościem najbliższego Seansu z Gwiazdą będzie Marcin Dorociński - jeden z najbardziej utalentowanych i szanowanych polskich aktorów średniego pokolenia.

Aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Trzykrotny laureat Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i Złotych Kaczek. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Od 1997 należał do zespołu Teatru Dramatycznego, a obecnie jest aktorem Teatru Ateneum. Na dużym ekranie zadebiutował w 1996 epizodem w "Szamance" Andrzeja Żuławskiego. Przełom w karierze nastąpił w 2005 roku za sprawą roli Despera w "Pitbullu" Patryka Vegi. Po „Pitbullu” posypały się propozycje kolejnych głównych ról. Dorociński zagrał m.in. w „Ogrodzie Luizy” (2007), „Boisku bezdomnych” (2008), „Lęku Wysokości” (2012), „Róży” (2012), „Obławie” (2012) i „Siedmiu dniach” (2013). Ponadto ma na swoim koncie znaczące role w serialach m.in. w „Głębokiej Wodzie” (2011) oraz polskiej wersji produkcji HBO „In treatment” (2011). Pracuje również zagranicą: wystąpił w duńskim filmie „Kobieta, która pragnęła mężczyzny” (2010), a ostatnio w produkcji BBC „Szpiedzy w Warszawie” (2012).

Marcin Dorociński bierze udział w ogromnej ilości produkcjach filmowych, więc wybrać jeden jest niezmiernie trudno. Zatem proponujemy ankietę, która znajduje się na Facebookowym profilu Chełmskiego Domu Kultury, a która zdecyduje o tytule filmu na Seansie z Gwiazdą:
1. 7 uczuć, reż. Marek Koterski
2. Plan B, reż. Kinga Dębska
3. Jack Strong, reż. Władysław Pasikowski

No i wszystko jasne, w ankiecie internetowej przewaga filmu 7 uczuć w reż. Marka Koterskiego nad pozostałymi filmami, w których gra Marcin Dorociński jest miażdżąca. Zatem na najbliższym spotkaniu w cyklu Seans z Gwiazdą zobaczymy Marcina Dorocińskiego właśnie w filmie 7 uczuć.

Bilety już w sprzedaży.