Chadek zaprasza - ZA i Przeciw: Oni, reż. Paolo Sorrentino

CKF ZORZA - 31.10.2019, godz. 17:00
t23 Październik 2019

ZA i PRZECIW to nowy, cykliczny projekt dla kinomanów połączony z rozmową z zaproszonymi krytykami filmowymi, z których jedna osoba jest zdecydowanie ZA filmem, a druga zdecydowanie PRZECIW.
Chcemy aby cykl był formą podsumowania mijającego sezonu kinowego 2018/2019.
Po projekcji zaproszeni goście wraz z publicznością rozmawiają o filmie.
Podczas drugiego spotkania w tym cyklu zobaczymy film Oni w reż. Paolo Sorrentino, a zaproszeni goście to Magdalena Felis - ZA i Sebastian Smoliński - PRZECIW.

Oni, reż. Paolo Sorrentino
Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

Magdalena Felis - dziennikarka filmowa, ambasadorska Warszawskiej Szkoły Filmowej w środowisku filmowym. Realizatorka i redaktorka programów telewizyjnych i dokumentów z planów filmowych, a także kronik filmowych z festiwali. Autorka obszernych wywiadów z autorytetami kina, muzyki i sztuki m.in. Davidem Lynchem, Aleksandrem Sokurowem, Andrzejem Wajdą, Andrzejem Chyrą, Mikołajem Trzaską, Agatą Buzek, Magdaleną Cielecką, Gołdą Tencer czy Juliette Binoche.
Na stałe współpracuje z „Urodą Życia”, Polsat Cafe, sopockim Teatrem na Plaży. Związana z projektem Kino Otwarte w Legionowie i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej. Razem z Igorem Nazarukiem zrealizowała dokument "Granica" o życiu na polsko-rosyjskim pograniczu. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Gra na altówce. Mieszka w lesie.

Sebastian Smoliński - krytyk filmowy, absolwent kulturoznawstwa i amerykanistyki w ramach Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim.
Regularnie publikuje w „EKRANach”, „Tygodniku Powszechnym” i na portalu Filmweb, jest stałym gościem programów "Hrapkowidz" w radiowej Czwórce , "Kino Mówi" w Ale Kino+ oraz "Dranie w kinie" w TVP Kultura.
Współautor prac zbiorowych z zakresu historii kina: hiszpańskojęzycznej monografii "La doble vida de Krzysztof Kieślowski" pod red. Joanny Bardzińskiej, "Kina afroamerykańskiego" pod red. Ewy Drygalskiej i Marcina Pieńkowskiego oraz "David Lynch. Polskie spojrzenia" pod red. Anny Osmólskiej-Mętrak i Radosława Osińskiego. Jego esej o Sucharach dla dwutygodnik.com trafił do książki "Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarnego.
Ponadto: stypendysta Polonia Foundation of Ohio (podczas semestralnych studiów filmoznawczych na Cleveland State University w USA), współpracownik Festiwalu Nowe Horyzonty, zwycięzca Konkursu im. Krzysztofa Mętraka w 2017 roku.