Cóż za piękny dzień

g

O filmie: 

Znużony życiem dziennikarz Lloyd Vogel (w tej roli laureat Emmy za najlepszą rolę w serialu The Americans Matthew Rhys) ma napisać artykuł o najbardziej lubianym w Ameryce sąsiedzie i królu uprzejmości. Tak Vogel poznaje Freda Rogersa.
Fred Rogers to twórca i gospodarz najdłużej emitowanego w Ameryce serialu telewizyjnego Mister Rogers' Neighborhood, na którym wychowały się miliony Amerykanów. Pan Rogers objaśniał świat z perspektywy dziecka -pokazywał, jak należy zachować się w trudnych sytuacjach i jak wybrnąć z kłopotów. Zanim pojawiła się Ulica Sezamkowa, Pan Rogers uczył na czym polega rozwód rodziców i co zrobić, gdy umiera ktoś bliski. Przemawiał cierpliwym, kojącym głosem – zupełnie jakby sam nigdy nie doświadczył niczego przykrego ani niepokojącego.
Lloyd Vogel początkowo zupełnie nieczuły na czar Rogersa, stara się udowodnić, że to wszystko to tylko wyćwiczona przed lustrem poza na potrzeby show. Powoli jednak porzuca swój sceptycyzm, ucząc się empatii, uprzejmości i przyzwoitości od najbardziej lubianego w Ameryce sąsiada.

1 głosów

Reżyseria: 

Scenariusz: 

Data premiery: 

10.03.2020